Liceum Ogólnokształcące nr 15 im. Jana Kasprowicza w Łodzi

Osiągnięcia szkoły i jej uczniów


rok szkolny 2016/17


  • Uczniowie naszej szkoły zostali LAUREATAMI Międzynarodowej Olimpiady Młodzieży Języka Angielskiego, organizowanej przez Narodowy Uniwersytet Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Moskwie. W Olimpiadzie, którą przeprowadzono w 20 krajach Europy i Azji wzięło udział półtora tysiąca uczniów szkół średnich.
    Spośród reprezentantów naszej szkoły Laureatami zostali:
    Patrycja Sierocińska - Laureatka 2 miejsca (6 wynik w grupie, wśród 47 laureatów 2 miejsca)
    Grzegorz Czajkowski - Laureat 3 miejsca (4 wynik w grupie, wśród 54 laureatów 3 miejsca)
    Daniel Kosior - Laureat 3 miejsca (9 wynik w grupie, wśród 54 laureatów 3 miejsca)
    Gratulujemy Laureatom sukcesu, a pani prof. Izabeli Wądołowskiej uczniów!

rok szkolny 2015/16

 

  • II miejsce Natalii Karolak z kl.Id w konkursie organizowanym w ramach Seminarium Uczniowsko – Studenckiego „Problemy Ochrony Środowiska”  w kategorii poster za pracę „ Dlaczego testowaniu na zwierzętach mówię nie!”, opiekun Bożena Pietrzykowska
  • Wyróżnienie dla Renaty i Janusza Jaromirskich z kl.Ib w konkursie organizowanym w ramach Seminarium Uczniowsko – Studenckiego „Problemy Ochrony Środowiska”  w kategorii plakat za pracę „ Ratujmy oceany!”, opiekun Bożena Pietrzykowska
  • II miejsce zespołu z klasy II d: Anna Saran, Aleksandra Kordalewska, Alan Gozdowski, Sara Michael i Aleksandra Jędrzejek (IIb) w ogólnopolskim konkursie „Bioróżnorodność z klasą” organizowanym w ramach projektu „Dobry klimat dla morza” za bloga http://geogrunt.blogspot.com/ , opiekun Bożena Pietrzykowska
  • Wyróżnienie dla Katarzyny Popławskiej z kl.IIIa za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geoplaneta ”, opiekun Bożena Pietrzykowska
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Zainspirowani Długoszem" tłumaczenie kronik Jana  Długosza- Laureat -Filip Matuszak kl IIIa - opiekunowie  Agata Chudzia, Anna Grabarczyk
  • I miejsce w kategorii referat uczennic kl. 3d - Marty Kowalczyk i Ilony Dominik w konkursie organizowanym przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ – nagrodą jest indeks na PŁ
  • V miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy
  • IV miejsce uczennicy Martyny Kowalczyk w etapie wojewódzkim konkursu „Wiedza o krwiodawstwie i krwiolecznictwie” organizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi
  • Renata Jaromirska i Janusz Jaromirski z 1b zostali laureatami konkursu "Dlaczego i jak oszczędzać wodę?" organizowanego w ramach projektu Geotermia z klasą
  • Olimpiada Wiedzy o Rodzinie - J.Sadowski-2b brał udział w etapie okręgowym
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - Julia Turała i Szymon Trzmielak z  2a brali udział w etapie archidiecezjalnym
  • Zuzanna  Nawarska i Paulina  Chycińska z 2a zostały finalistkami Olimpiady Psychologicznej
  • I, II i III miejsce w Festiwalu Piosenki Włoskiej
  • I miejsce w Łodzi  w konkursie „ Pomnik Historii. Łódź – wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego” w kategorii album - Marlena Miksa i Paulina Bartocha z 1a
  • Natalia Wille z 2b zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ Kultura we współczesnym świecie – spotkania, dialogi i dygresje. Wątki kryminalne w kulturze popularnej"
  • III miejsce Natalii Wille z 2b w  III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na esej „Literatura i film w USA – młodzież pisze eseje”
  • Wojciech Wach z 1c brał udział w konkursie teatralnym -17 edycja konkursu FeTA we Wrocławiu. Uczeń został zaproszony do finału (80 zgłoszeń z całej Polski, 20 osób wybranych do zaprezentowania monodramu)
  • Anna Saran z 2d otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez XXVI LO w Łodzi – XX edycja konkursu FETA „Krok do przodu”
  • Lidia Cichońska, Marta Klimowicz, Karolina Wronkowska  z 1c zajęły III miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez XVIII LO w Łodzi; Anna Janczewska i Agnieszka Jaśkowiak z 1b otrzymały wyróżnienie
  • Adam  Chmielecki  z 2d zakwalifikował się do II etapu konkursu Piramida Matematyczna
  • udział w konkursie Aspects we współpracy z VI LO- II etap, finaliści Natalia Król i Michał Wrzesiński
  • udział w mistrzostwach Szkół w Siatkówce Plażowej Chłopców: 5-8 miejsce zespołu Błoński-Chudzik
  • I miejsce w Konkursie - Zainspirowani Długoszem zajął Filip Matuszak z 3a
  • Natalia Kulawiecka z 2a została finalistką Konkursu Wiedzy Prawniczej Lex Master
  • drużyna XV LO zajęła III miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Towarzyskim w Piłkę Siatkową Dziewcząt
  • szkoła brała udział  w międzyszkolnym konkursie Młoda krew ratuje życie
  • Sara Michael z 2d wzięła udział w konkursie plastycznym MEN „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy”


rok szkolny 2014/15

  • I miejsce w konkursie „Dziedzictwo patriotyczne Armii Krajowej”
  • wyróżnienie w fotograficznym konkursie przyrodniczym "Barwy jesieni"
  • indywidualnie II miejsce  w pchnięciu kulą
  • II miejsce  w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet
  • V miejsce w Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców
  • IV miejsce w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK
  • III miejsce w konkursie ekologicznym „Problemy Ochrony Środowiska” organizowanym przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ w kategorii film
  • II miejsce i 2 wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Moja Przygoda w Muzeum” organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Oddział Stacja Radegast
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Film i Literatura w USA. Młodzież Pisze Eseje”
  • II miejsce w Łódzkim Konkursie Wiedzy o Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

 

rok szkolny 2013/2014

  • Dominika Stefańska z kl. 3c i Wiktor Czarnecki z kl. 3d zajęli II miejsce w konkursie „Dziedzictwo Patriotyczne Armii Krajowej”
  • Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej
  • Damian Kubiak zajął II miejsce w Mistrzostwach Łodzi w Tenisie Stołowym a reprezentacja chłopców IV miejsce drużynowo
  • Konrad Kujawa z kl. 2d zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Spelling 2014”
  • Sylwia Krawczyk z 1d zajęła II miejsce w konkursie „Geografia-proces, forma, obiekt”
  • Uczeń kl. 3c Łukasz Płuciennik zajął IV miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie Łódzkim „Województwo w sercu Polski”
  • Uczennice klas 1 Anna Barska i Ilona Dominik zostały finalistkami konkursu „Eko-młodzież”
  • Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej oraz I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej
  • Reprezentacja szkoły zdobyła II miejsce w Łódzkim Konkursie Wiedzy o Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej


rok szkolny 2012/2013

  • Uczniowie p. Iwony Jaguś zdobyli III i V miejsce na świecie w Międzynarodowym Konkursie Filmowym w Języku Włoskim
  • Uczeń p. Krystyny Pelle zajął II miejsce  konkursie „Województwo łódzkie – Moja mała ojczyzna”
  • Uczniowie p. dyr Ewy Dzierbickiej zdobyli wyróżnienia w Konkursie Konsumenckim
  • Drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce w rozgrywkach w piłkę siatkową
  • Uczeń kl. 2c Łukasz Płuciennik zajął III miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie Łódzkim „Województwo w sercu Polski”
  • 3 uczennice p. Marty Grzędowskiej zostały wyróżnione w Konkursie Etycznym „Ekologia-moda, mądrość, marzenie”
  • Uczniowie p. Magdaleny Danisiewicz zajęli V miejsce  Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy


rok szkolny 2011/2012

  • Uczniowie p. dyr Ewy Dzierbickiej zdobyli 2 wyróżnienia w konkursie „Euro coraz bliżej”
  • Natalia Piątkowska z kl. 1a zajęła I miejsce w Łódzkim Konkursie Poezji Żydowskiej
  • Reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce w Zawodach Szkół Ponadgimnazjalnych Promujących Kulturę Fizyczną w Grach i Zabawach Ruchowych
  • Wyróżnienie dla ucznia kl. 3e Dariusza Drzewieckiego w Konkursie Informatyka - Moja Pasja
  • Uczennica kl. 2a Anna Lewandowska zajęła I miejsce w Konkursie Etycznym „ W świecie wartości”
  • Uczeń kl. 1c Łukasz Płuciennik zajął III miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie Łódzkim „Województwo w sercu Polski”
  • Uczeń kl. 2b Krzysztof Dębski zajął I miejsce w Konkursie Języka Włoskiego
  • Magda Rozwens i Marta Rojewska z kl. 1d oraz Ola Banaszkiewicz z kl. 2a zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym „Fotografujemy zjawiska fizyczne i chemiczne”

rok szkolny 2010/2011

  • W Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Rosyjskiej w roku 2010 II miejsce zajęła Paulina Cieślińska z Ia, a III miejsce zajął duet Paulina Cieślińska i Maria Zimnicka, w roku 2011 wyróżnienie zdobyła uczennica klasy IIa Paulina Cieślińska.
  • Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (I miejsce w Łodzi i wyróżnienie)
  • Konkurs na Debatę o Unii Europejskiej (III miejsce w Łodzi dla klasy IIb).
  • Konkurs na Logo Młodzieżowej Rady Miejskiej ( I miejsce)
  • W Konkursie Poezji Rosyjskiej - wyróżnienie zdobył Adam Sobociński z klasy IIe
  • W Konkursie Katyń- nasza Ziemia Święta - siedmioro uczniów z klasy III b zajęło II miejsce
  • W Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie - uczennica Małgorzata Złoty zakwalifikowała się do etapu centralnego
  • Krystian Możdżyński z klasy Ic zajął II w mistrzostwach Polski w biegu przez płotki
  • Amalia Habib z klasy IId zdobyła mistrzostwo Łodzi w skoku w dal, zespołowo młodzież zdobyła IV miejsce

rok szkolny 2009/2010

  • Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi II stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju łódzkiej oświaty i wychowania młodego pokolenia Polaków dla dyrektor Ewy Kaczorowskiej
  • Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla nauczycieli - B. Matusiak
  • Natalia Gudaja - uczennica z klasy IIb zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie "Kartki z pamiętnika ukrywającego się Żyda"

rok szkolny 2008/2009

  • Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla nauczycieli - M. Zakrzewska
  • Szkoła otrzymała Medal Pamiątkowy Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża „Twoja krew ratuje życie”
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Łukasz Gebel
  • Malwina Biskupik z klasy II b wygrała Konkurs Historia, kultura i zagłada Żydów polskich ( I miejsce w Łodzi).
  • Dwaj uczniowie szkoły - Filip Dawidowicz i Christian Gasperi - są przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej.
  • Uczeń klasy II B zajął I miejsce w konkursie na logo Młodzieżowej Rady Miejskiej
  • Łukasz Ławniczak z klasy IIc zajął II miejsce w Konkursie Konsumenckim, wyróżnienia otrzymali Dariusz Drzewiecki z IIe i Mateusz Trzeciecki z IIb.

rok szkolny 2007/2008

  • Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla nauczycieli - A. Marciniak
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Adrianna Majchrzak
  • I miejsce w kategorii dla liceów w konkursie "Młodzierzowa Encyklopedia Łodzi - Łódź - dodaj do ulubionych" organizowanym w ramach VII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych - Beniamin Kwatkowski i Maciej Herczyński
  • 2 laureatów konkursu DNI AUSTRII
  • 5 finalistów i 1 Laureat KONKURSU KONSUMENCKIEGO
  • 1 finalista KONKURSU MITOLOGICZNEGO
  • 1 finalista KONKURSU CHEMII NIEORGANICZNEJ
  • 1 laureat konkursu ZOSTAŃ EURODEPUTOWANYM
  • II miejsce w KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIWEGO- Anna Dylewska
  • Udział szkoły w programie "MAM HAKA NA RAKA"
  • Udział szkoły w projekcie "ZACHOWAĆ PAMIĘĆ. HISTORIA I KULTURA DWÓCH NARODÓW"
  • I miejsce w Łodzi w HONOROWYCH KRWIODAWSTWIE. Ukończenie przez 8 uczestników KURSU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

rok szkolny 2006/2007

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Sebastian Latocha
  • II miejsce w Projekcie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana pt. Gra internetowa "Zostań eurodeputowanym" zdobył Michał Drużyński
  • V miejsce w Łódzkim Konkursie z Chemii Ogólnej i Nieorganicznej zajął Emil Ruda

rok szkolny 2005/2006

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Kamila Łukasik
  • III miejsce w Turnieju Recytatorskim o "Autograf Noblistki" zajęła Katarzyna Dałek
  • V miejsce w Ogólnołódzkim Konkursie Klas II "Funkcje i figury" zdobyła Agata Witkowska

rok szkolny 2004/2005

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano Małgorzacie Karczmarek
  • Finalistką Konkursu Krasomówczego została Kamila Łukasik
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piramida Matematyczna zdobyli: Ewelina Sułkowska, Adam Michalski i Malwina Stachowicz. Wyróżnienia w Piramidzie uzyskały dwie grupy w składzie: Monika Kaźmierczak, Beata Dudzińska i Barbara Niewiadomska oraz Kamila Łukasik, Helena Zambrano Quispe i Maciej Gabryel.
  • Laureatem konkursu ekologicznego "EKO- ECHO" dla szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego został Damian Klimek
  • XV Liceum otrzymało wyróżnienie w I Przeglądzie Inicjatyw Edukacyjnych w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne
  • I miejsce (na trasie nr 3) oraz III miejsce w konkursie krajoznawczym drużyn starszych w VI Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu Nysa "Karkonosze 2004"
  • XIV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych i Policealnych w Honorowym Krwiodawstwie 2004 (I miejsce w Łodzi)

rok szkolny 2003/2004

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla: Natalii Zawadzkiej
  • Stypendium Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole dla: Małgorzaty Kaczmarek
  • I i II miejsce drużynowo w konkursie z wiedzy o Wielkiej Brytanii zorganizowanym przez English Language Centre oraz Ambasadę Brytyjską: I miejsce wywalczyli: Małgorzata Karczmarek, Anna Witkowska, Przemysław Dusza, Marcin Adamiak i Bartek Rodak. II miejsce: Hanna Kubiak, Ewa Jędrzejczyk, Jakub Taner, Joanna Gajda i Maria Czerniak
  • Znaczące miejsce w Finale Europejskiego Konkursu Językowo – Informatycznego "E-agle" zajęła Małgorzata Kaczmarek
  • Wyróżniające wyniki w zawodach II stopnia XXVIII Olimpiady Języka Angielskiego uzyskała Marta Kmiecik
  • XII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Znaszli swój kraj" zdobyła Agata Owczarek, a XVI miejsce - Anna Łobodzińska
  • I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Matematyczna Piramida wywalczyli uczniowie: Jakub Lutosławski , Piotr Rzodkiewicz i Michał Łakomiec
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymała Magdalena Olejniczak
  • V miejsce dla XV Liceum w Rankingu Matematycznym wszystkich szkół biorących udział w rekrutacji na Politechnikę Łódzką w latach 1995 - 2003

rok szkolny 2002/2003

  • Laureatka konkursu uczniów tłumaczy z języka angielskiego: Katarzyna Brzezińska
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla: Emilii Pająk
  • Stypendium Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej dla: Anny Łobodzińskiej
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymała Katarzyna Badowska.

rok szkolny 2001/2002

  • Polskie Towarzystwo Krajoznawcze przyznaje dyplom dyrekcji XV LO za upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa w środowisku młodzieży szkolnej
  • I miejsce w konkursie organizowanym przez XV wzorem "Gazety Wyborczej" Magiczne miejsce w Łodzi " dla Zofii Walenckiej
  • Stypendium naukowe dla: Agnieszki Żołnowskiej

rok szkolny 2000/2001

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała: Ewa Bojanowska
  • W ogólnopolskim rankingu szkół średnich XV znalazła się na V miejscu w woj. Łódzkim
  • Dyplom dla Szymona Kozłowskiego za zajęcie wysokiego miejsca w Otwartym Konkursie Wiedzy z Geografii Polski " Znasz swój kraj "
  • II miejsce w improwizowanych przemówieniach zajęła Katarzyna Brzezińska
  • III miejsce w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii zajęli: Wojtek Grecki, Bartłomiej Rodak, Katarzyna Żółtowska
  • IV miejsce Tomasz Marusik, Agata Żółtaszek. Radosław Małachowski
  • W Olimpiadzie wiedzy o Unii Europejskiej II miejsce zajął Wojciech Magin
  • Dyplom dla Laureata tej olimpiady zdobył Igor Hacia
  • Finalistką olimpiady z języka rosyjskiego była Anna Maria Steglińska

rok szkolny 1999/2000

  • Nagroda ministra Oświaty dla mgr Stanisławy Hejwowskej i mgr Jolanty Piórkowskiej
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Marcina Wijatkowskiego

rok szkolny 1998/1999

  • Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla mgr Danuty Kierczuk
  • I miejsce w Polsce w Centralny Konkurs "Kreowanie Władz Publicznych na Ziemiach Polskich od początku państwowości do współczesności " - Dorota Wiśniewska
  • olimpiady:
    chemia - III miejsce w Polsce Szymona Janczara (brąz z reprezentacją Polski w Bangkoku w Tajlandii), Mikołaj Słabicki - XX miejsce w Polsce
    historia - Ewelina Klimowicz (laureatka)
    literatura języka polskiego - Marta Spychalska (laureatka)
    język rosyjski - Magdalena Łaczkowska

rok szkolny 1997/1998

  • I miejsce w Polsce w Konkursie Mickiewiczowskim dla Marty Spychalskiej
  • II miejsce Bartłomieja Blusa w łódzkim konkursie chemicznym
  • V miejsce Michała Ciećko w łódzkim konkursie mitologicznym
  • VII miejsce Katarzyny Sikoty
  • I miejsce w Łodzi w lidze strzeleckiej (dziewczęta)
  • II miejsce w Łodzi w lidze strzeleckiej (chłopcy)
  • Stypendium prezesa Rady Ministrów dla: TOMASZA RACZYŃSKIEGO
  • Najlepsza maturzystka: Aleksandra Jóźwiak (ś. 5,4)
  • Olimpiady, laureaci:
    język rosyjski - Magdalena Łaczkowska
    chemia - XIV miejsce w Polsce Szymona Janczara
  • finaliści olimpiad:
    historia - Ewelina Klimowicz
    o prawach człowieka - Anna Chełmińska
    chemia - Witold Gerstendorf i Mikołaj Słabicki

rok szkolny 1996/1997

  • Medal Edukacji Narodowej dla mgr Joanny Czerneckiej
  • I miejsce w Łodzi dla Marty Spychalskiej w konkursie ortograficznym
  • II miejsce w województwie łódzkim w konkursie matematycznym klas drugich dla Marka Strejczeka
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla : SZYMONA JANCZARA
  • Tytuł najlepszego maturzysty 97' na konkursie organizowanym przez Szkołę Bankowości " Logos " i redakcję Ekspressu Ilustrowanego uzyskał WOJCIECH WOŹNIAK
  • olimpiady:
    literatury i języka polskiego - Marta Spychalska ( III miejsce w Polsce )
    chemia - Szymon Janczar ( XIV miejsce w Polsce )

rok szkolny 1995/1996

  • Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla mgr Małgorzaty Zakrzewskiej
  • olimpiady:
    język polski i literatura - Przemysław Pietrzak ( II miejsce w Polsce )
    Wyróżnienie w olimpiadzie plastycznej - Agnieszka Wojciechowska

rok szkolny 1994/1995

  • olimpiady:
    chemia - Tomasz Zieliński, reprezentant Polski na międzynarodowej olimpiadzie w Pekinie (srebrny medal)
  • finaliści olimpiad:
    chemicznej - Marcin Szychowski
    literatury i języka polskiego - Anna Krukowska, Aldona Szczepańska
    język polski - laureat III miejsca - Marcin Kaskiewicz

grudzień 1994

  • Senat PŁ postanowił już drugi raz uczniów XV LO przyjmować bez egzaminów na wszystkie kierunki studiów, tylko na podstawie wyników egzaminu dojrzałości.

listopad 1994

  • szkoła zajęła I miejsce w Konkursie o Łodzi i Województwie Łódzkim zdobywając nagrodę Prezydenta miasta i statuetkę "Łódzkie Skrzydła".

 

wrzesień 1991/1992

  • finaliści olimpiad:
    język polski - Maja Wiśniewska

wrzesień 1990

  • przyjęcie szkoły przez Krajowy Komitet pomocy Szkole do Klubu Przodujących Szkół.

rok szkolny 1989/1990

  • wprowadzenie w szkole, jako w jednym z 5 liceów łódzkich tzw. "egzaminów łączonych"- matura została połączona z egzaminami na Politechnikę Łódzką.

rok szkolny 1986/1987

  • I miejsce w Łodzi w wynikach egzaminów dojrzałości ( 100 %).

rok szkolny 1985/1986

  • I miejsce w Łodzi w przyjęciach na uczelnie ( 84,4 % ).

w latach 1983, 1984/1985 i 1985/1986

  • I miejsce w Łodzi pod względem nauczania.

rok szkolny 1981/1982

  • szkoła zajęła I miejsce w Polsce w konkursie "Bliżej Teatru".
  • I m-ce w woj. łódzkim w przyjęciach na uczelnie ( 91, 45 % ).
  • szkoła zajęła I miejsce w województwie w rocznej klasyfikacji.

rok szkolny 1979/1980

  • szkoła zajęła II miejsce w konkursie na " Najlepiej pracujące liceum" w Łodzi.
link do bip link do librus link do moodle
link do map google